Jaunieji miško bičiuliai

Viktorina „Suk galvelę – pelėdos“

Jau tapo tradicija, kaip ir kiekvieną rudenį, taip ir šį Zarasų „Santarvės“ pradinėje mokykloje buvo rengiama viktorina „Suk galvelę“. Čia dalyvavo Zarasų rajono mokyklų 3-4 klasių moksleiviai. Viktoriną organizavo Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos pradinukų mokytojos J. Trimonienė ir A. Dumbravienė. Šiais metais pagrindinė tema buvo apie pelėdas.

Salako girininkijos girininko pavaduotojas Mindaugas Ilčiukas moksleiviams papasakojo apie pelėdų prisitaikymą prie gamtos, jų gyvenimo įdomybes ir subtilybes. Papasakojo kuo ypatinga pelėdų klausa ir rega, kodėl jos taip tyliai skrenda. Vaikai galėjo rankose palaikyti tikrą pelėdos plunksną – mažojo apuoko didžiąją plasnojamąją plunksną, kuri iš kitų paukščių išsiskiria švelniu aksominiu pūkelių padengimu. Dėl šių plunksnų ypatybių pelėdos gali skristi beveik be garso.

Vaikai klausėsi ir pelėdų balsų. Vis kitaip ūbauja ar cypauja įvairios jų rūšys. Viktorinos metu moksleiviai sprendė įvairias užduotis ir atsakinėjo į sudėtingus ir suktus klausimus, reikalaujančius gerokai pasukti galvelę. Renginyje dalyvavo moksleiviai iš Zarasų, Salako bei Turmanto mokyklų. Moksleiviai buvo suskirstyti į 4 mišrias komandas. Pralaimėjusių nebuvo, nes visi iš renginio grįžo su gera nuotaika, dovanomis, ir svarbiausia – žiniomis.

Salako girininkijos girininko pavaduotojas Mindaugas Ilčiukas