Jaunieji miško bičiuliai Renginiai

Miškininko specialybė – iš pašaukimo

   Šių metų gruodžio 5 d. Visagino „Žiburio“ pagrindinėje mokykloje vyko neeilinės pamokos. Mokykloje nebe pirmus metus organizuojama „Karjeros diena“, kuomet įvairių sričių specialistai atvykę pristato savo darbo specifiką ir papasakoja mažiesiems apie savos profesijos subtilybes. Šiandien moksleiviams apie nelengvą miškininko profesiją paskaitą skaitė Smalvų girininkijos girininko pavaduotoja Svajūnė Ilčiukienė ir Salako girininkijos girininko pavaduotojas Mindaugas Ilčiukas.

   Svajūnė papasakojo apie Aleksandro Stulginskio universitetą (ASU), miškininkystės studijas bei įvairias praktikas. Praktikose svarbiausias dalykas – per paskaitas įgytų žinių pritaikymas. Studijuojant miškininkystę praktikų būta kuo įvairiausių: ir medžius teko kirsti, ir dirvožemio profilius kasti, ir mokomosiose medžioklėse dalyvauti. Studijų metu įgytus dalykus ne visada lengva pritaikyti darbe, tačiau jie labai praverčia įvairiose situacijose. Studijų metai ne tik įsiminė savo įvairumu, tačiau ir galima papildoma veikla. Rudenėjant ne tik paukščių palydose dalyvaujama, bet ir į paukščių stebėtojų ralį būdavo važiuojama. Pavasariop – įvairios paukščių apskaitos, inkilų kėlimo ir kitos gamtosauginės šventės.

   Apie miškininkystės darbo specifiką ir biologinės įvairovės puoselėjimą valstybiniuose miškuose papasakojo Mindaugas. Miškininkas papasakojo apie racionalų miško naudojimą – apie kirtimus ir miško atkūrimą ir jo apsaugą. Paaiškino kam yra paliekami kirtavietėse biologinės įvairovės medžiai ir kokią funkciją jie atlieka. Kaip tinkamai iškelti bei apsaugoti inkilus ir kokiems paukščiams (ir ne tik) jie keliami. Jis taip pat pademonstravo ir papasakojo apie drugių, vabalų ir plunksnų kolekcijas. Paaiškino mokslinių tyrimų svarbą.

   Tokios šventės, kuomet moksleiviams vaizdingai papasakojama apie įvairias specialybes tik sustiprina jų motyvaciją ieškoti savojo kelio. Tikimės, kad iš didelės auditorijos moksleivių atsiras bent vienas kitas, kuris nuspręs pasukti šiuo nelengvu miškininko keliu. Galbūt jau po daugelio metų jis stovės jau mūsų vietoje, pasakojant apie mėgstamą savąją specialybę.

Salako girininkijos girininko pavaduotojas Mindaugas Ilčiukas